Start
Steg 1
Steg 2
Slutför bokning
Yogaweekend med Kajsa Henningsson - Kraft & Vila 25-26 sep 2026

Fredag-lördag 25-26 september
24 timmar för mer energi, kraft och flöde

Känner du dig ofta trött, stagnerad eller saknar energi för det du längtar mest efter? Ge dig själv ett dygn i Smålands vackra natur – en paus från vardagens brus för återhämtning, närvaro och ny kraft. Här finns också tid för bastu, insjöbad och måltider som ger näring till både kropp och sinne.

Under 24 timmar guidar jag dig genom flödande yoga, Pilates, meditation, andningsövningar och sound healing, utan krav på avancerad praktik. Retreatet passar både dig som är nybörjare och dig med erfarenhet av yoga och Pilates.


Vad du får uppleva:

• Flödande yoga, yin, restorative och Pilates
• Andningsövningar och guidade meditationer
• Sound healing
• Tid i stillhet och återhämtning i vacker natur
• Bastubad och möjlighet till insjöbad
• Måltider som ger näring åt kropp och sinne

Kajsa Henningsson är yogalärare, massageterapeut och reikihealer med en djup förankring i yoga, pilates och kroppens naturliga förmåga till återhämtning och läkning.

Med ett inkännande och holistiskt förhållningssätt guidar hon människor mot mer balans, närvaro och välbefinnande. Under många år har hon arbetat med att stödja människor genom stress, smärta och lymfproblematik, med fokus på att skapa kontakt mellan kropp, andetag och sinne.

Hon driver företaget Rikhälsa i Växjö, där hon erbjuder skräddarsydd vägledning, behandlingar och kroppspraktiker med fokus på återhämtning, balans och närvaro. Genom ett mjukt och holistiskt arbetssätt hjälper hon människor att hitta tillbaka till sin egen kraft och kontakt med kroppe

För att läsa fullständig information och se schemat: https://www.asaherrgard.se

På denna bokning gäller en bokningsavgift för att delta under helgen. Bokningsavgiften ligger på 500 kronor per person och dras av av den totala summan. Din investering 2849 kr (enkelrumstillägg 400kr)

I priset ingår alla måltider (fika, vegetarisk trerätters middag frukostbuffé & lunch).
Tre långa yogaklasser, utespa med bastu, jacuzzi och insjöbad.

Vi reserverar oss för att det krävs minst 10 deltagare för att genomföra eventet.
Tänk på att du kan nyttja ditt friskvårdsbidrag.


Välj antal biljetter.
Antal biljetter:
Nästa