Akvarell- och filmkonst i Ystadstrakten
Fredag 13 november 08:00
Biljettsläpp: torsdag 1 oktober 10:00
Följ med till konsthallen Kabusa Lars Lerin, som invigdes våren 2026. Vi får en guidad visning i Lerin-utställningen.
På egen hand finns tid att besöka gästutställningen med Lena Cronqvist. Obs! Huset är inte tillgänglighetsanpassat och andra våningen kan endast nås via trappa.
Efter lunch på Ystad Saltsjöbad blir det ett spännande besök på Ystad Studios Visitor Center, där vi får en föreläsning om hur Wallanderfilmerna skapats och gjort Ystad känt i hela världen
Datum: fredag 13 november 08:00
Pris: 950 kr, inkluderar bussresa, förmiddagsfika, lunch och guidningar.
Anmälan via biljettkiosken.se senast onsdag 28 oktober.
Max 40 deltagare
Avresa från Polishuset kl. 08.00, Stadshuset kl 08.05, Samåkningsparkeringen kl 08.10. Åter cirka kl. 18.30.
Ansvariga: Claes Lörne och Johanna Nordengren
|
Biljetten skickas både som SMS-biljett och via e-post som en utskrivbar biljett.
Biljetten skickas efter registrerad betalning.
Biljettköp steg 2 "Kontroll"
Kontrollera att alla uppgifter stämmer.
|
Försäljningen är öppen till 2026-10-29 00:00, med reservation för slutförsäljning och ändring av försäljningstiden.
Vid betalning med kort sker det via en säker betaltjänst där varken Biljettkiosken eller arrangören får del av dina känsliga kortuppgifter.
Biljettköp steg 2 "Godkänn och betala"
Kontrollera att alla uppgifter stämmer innan du slutför beställningen.
Fyll i information dit orderbekräftelse kommer att skickas.
Skickar...
|
|