Evenemang
10 nov 12:00 34B. KARLATORNET med Clarion Hotel. Guidning med lunch.
13 nov 17:30 39. ÖGONHÄLSA. OBS!!!! INSTÄLLD. OBS!! INSTÄLLD
17 nov 12:00 40. ALICE BABS 100 år! Hyllningskonsert i Betlehemskyrkan.
26 nov 12:00 41A. ELYSEUM. Guidad visning av Energimuseet i Göteborg. Fika på Rosencaféet.
27 nov 12:00 42. VINPROVNING. Urval av vita och röda viner med vingårdsägare Ola Holm.
1 dec 11:00 43. GÖTEBORG VARVSHISTORIA. Studiebesök med en tidsresa. Lunch på rest. Kooperativet. Kaffe o kaka hos Varvshistoriska.
3 dec 12:00 41B. ELYSEUM. Guidad visning av Energimuseet i Göteborg. Fika på Rosencaféet.
****** Bra biljetter på parkett rad 8 - 10 ****** OBS: anmälningsdag******
Start
Steg 1
Steg 2
Slutför bokning
NR 12 FALKENBERGSREVYN Dagsresa med Nordia helturistbuss inklusive lunch

Lördag 2 mars 2024 12:30-19:30
Försäljningen stängd
Eventet har redan ägt rum...
Efter en succéfylld jubileumsrevy är Falkenbergsrevyn tillbaka med en ny virvlande revy. Det blir en föreställning fylld av humor, satir och musik när man på ett lekfullt sätt skojar med vår samtid under 2,5 timmar.
Årets revy har fått namnet TVÄRDRAG vilket syftar på en tid med mycket blåsväder - både när det gäller ekonomi och kända personer & händelser som det snabbt blåser upp till storm kring.
Som vanligt äter vi lunch på restaurang Sisi i Falkenberg. Lättdryck, kaffe och kaka ingår. Sisi är välkänt för sin goda husmanskost.
Vår helturistbuss är utrustad med säkerhetsbälten och ställbara stolar, toalett och luftkonditionering. Dvs riktigt bekväma bussar.
Vi har biljetter till parkett.

Buss avgår klockan 12.30 från Posthotellet, Drottningtorget.
Vi beräknas vara tillbaka i Göteborg ca 19.30.
OBS!Anmälningsdag!